Pergolou to začíná...
Roubenkou to končí!

Rekonstrukce roubených chalup

Výměna roubení dle rozsahu poškození, oprava stropních kunstukcí, štukové podezdívky, povrchová úprava roubení, spárování, ochranné nátěry, revitalizace zdobení, ochrana proti dřevoškůdcům.

Stavba roubených domů

Opracování jednotlivých trámů - frézování hran a drážek, vyřezání rohových spojů na rybinu, osazení na pero, izolace ovčí vlnou, příprava pro elektro instalaci, ochrana proti dřevoškůdcům.

Výroba hrubé roubené stavby je v závislosti na vzdálenosti prováděna buď na místě, nebo u nás. V případě výroby u nás, je po dokončení hrubá stavba rozebrána, očíslována a dopravena na místo určení, kde je následně složena.

Rekonstrukce a opravy střech včetně pokrývačských prací

Demontáž staré krytiny, prohlídka krovu a jeho individuální opravy, montáž fólie, montáž laťování dle rozteče na danou krytinu, pokládka krytiny...

Dodržujeme technologické postupy.

Opravy respektující požadavky památkového úřadu

Základem je dodržování starých tesařských spojů při použití klínů a kolíků z trdého dřeva, bez nutnosti použití závitových tyčí.

Drobné tesařské práce

Pergoly, přístřešky, okovy nad studny, zahradní domky na nářadí, schodiště, zábradlí, ploty, stání pro motorová vozidla... Fantazii se meze nekladou!